Welcome

LibreOffice 7.2 – idealny moment na zmianę lub odświeżenie swojego pakietu

Nie każdy z nas korzysta z komercyjnych rozwiązań związanych z pakietami biurowymi. Niektórzy z nas wychodzą z założenia, że alternatywa smakuje zdecydowanie lepiej, tym bardziej, gdy jest nam oferowana zupełnie za darmo. Tym bardziej, gdy mamy na tle konkurencji bardzo smakowity kąsek, jakim bez wątpienia jest zupełnie nowa odsłona LibreOffice 7.2!

LibreOffice 7.2 – co zmienia się w odniesieniu do poprzedników?

Na wersję z oznaczeniem 7.2 musieliśmy czekać aż pół roku. Jest to bardzo dużo czasu do tego, aby dokonać sporych zmian w pakiecie oprogramowania biurowego. Tym bardziej, że w nowej odsłonie nie brakuje nowości takich jak możliwości wyszukiwania poleceń w głównym menu, dzięki wyskakującemu okienku z listą. Kolejną z ciekawych zmian jest możliwość edycji parametrów fontów z poziomu naszego bocznego panelu (dzięki tej szybkiej i wygodnej funkcji możemy zmieniać przezroczystość, grubość obramowania, kolor wypełnienia i wiele innych kwestii).

LibreOffice 7.2 to także zmiany względem optymalizacji całego pakietu biurowego. Jak wiadomo, LibreOffice już dziś jest bardzo szybkim pakietem, który radzi sobie także i na starszych urządzeniach. Tym razem, nowa wersja jeszcze bardziej naciska na optymalizację, co z pewnością ucieszy użytkowników starych urządzeń, z którymi LibreOffice jest po pierwsze kompatybilny, a po drugie działa na nich nadal w dość niewybredny sposób.

Czy warto aktualizować LibreOffice do wersji 7.2?

Wydaje się, że pomysł jest jak najbardziej trafiony, zarówno na nowych jak i na starszych urządzeniach. Tym bardziej, jeśli oczekujemy od naszego pakietu niezawodności, szczególnie na Windows 10. Jemu głównie dedykowane są bowiem wszystkie zmiany i na tym systemie odczujemy wzrost wydajności najbardziej, a także skorzystamy z nowinek, które oferuje nam LibreOffice 7.2!

1 thought on “LibreOffice 7.2 – idealny moment na zmianę lub odświeżenie swojego pakietu

Comments are closed.