Welcome

Apple iPhone najdroższymi wśród telefonów używanych

Przeglądając oferty używanych telefonów niejednokrotnie możemy trafić na prawdziwą okazję. Jak jednak pokazuje rzeczywistość, warto dokładnie sprawdzić każdą ofertę, ponieważ nikt z nas nie ma w interesie sprzedawać czegoś za „pół darmo”, nawet jeśli w ogłoszeniu piszę o tym inaczej. Inaczej natomiast jest z zupełnie drugiej strony, gdy patrzymy na drogie smartfony, które oferuje nam dziś rynek. Po krótkiej analizie można łatwo sprawdzić, że to właśnie smartfony marki Apple cieszą się wysokimi cenami. Dlaczego tak jest? Sprawdźmy sami!

Zainteresowanie jest duże!

Duże ceny produktów używanych są poparte jeszcze większym zainteresowaniem samych użytkowników. Jeśli nie wiemy za ile nasz iPhone powinien być sprzedany, wtedy powinniśmy użyć opcji licytacji, dzięki której wyłonimy zwycięzcę, który za nasz smartfon da największą kwotę. Pod tym względem zainteresowanie duże, albowiem jeśli mamy stosunkowo wysoką wersję iPhone, możemy liczyć na dużą ilość osób, która będzie brać udział w naszej licytacji.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że platforma Allegro w końcowej fazie licytacji podbija każdą przebitą cenę o dodatkowe 5 minut w których to licytujący mogą bić się między sobą o nasz smartfon. Dzięki temu bardzo często jego cena przewyższa nasze oczekiwania i sprawia, że sprzedajemy nasze urządzenia mobilne w cenie większej niż zakładaliśmy.

Tym bardziej jest to możliwe w momencie, w którym na rynek wrzucamy telefony marki Apple, które na licytacjach cieszą się największym zainteresowaniem wśród kupujących!

Jak kupić sprawny i oryginalny model?

Pamiętajmy jednak, że kupno smartfonu przez Internet to spore wyzwanie. Po pierwsze, musimy upewnić się, że kupujemy prawdziwy przedmiot od prawdziwej osoby. Aby mieć taką pewność, warto wykluczyć oferty podejrzane pod względem opisu bądź konta osoby, która przykładowo sprzedaje od niedawna, bądź jest to nawet jej pierwsza sprzedaż na Allegro bądź na innym portalu ogłoszeniowym.

Kolejnym aspektem jest fakt, aby sprawdzać numery seryjne, które dziś możemy dodatkowo zestawiać ze stronami internetowymi producenta, bądź potwierdzać je przy pomocy infolinii. Jeśli sprzedawca poda nam numery seryjne to oznacza to, że nie ma nic do ukrycia. Pamiętajmy jednak, aby sumiennie zweryfikować u samego źródła (czyt. producenta) poprawność numeru. Może bowiem okazać się, że numer seryjny jest faktycznie poprawny, lecz dotyczy zupełnie innego urządzenia mobilnego.

Na sam koniec uważajmy na wszelkie przedpłaty. Jeśli możemy, spróbujmy kupić telefon we własnym mieście z odbiorem osobistym. Dzięki temu sprawdzimy urządzenie na miejscu i dokładnie ocenimy jego stan i oryginalność. Trzymając się tych zasad nasz zakup powinien być udany!