Welcome

Wybór wideo rejestratora do codziennej jazdy

Wideo rejestrator to bardzo przydatne urządzenie, dzięki któremu możemy udowodnić swoją rację w wielu spornych sytuacjach. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo ważne jest to dziś urządzenie i jak wiele możemy dzięki niemu zyskać, kiedy w miejscu zdarzenia drogowego brakuje kamer i świadków. Jak okazuje się nawet w dzisiejszych czasach, posiadanie wideo rejestratora może uchronić nas od wielu, bardzo dotkliwych kar i wyroków. Skutkiem tego, opowiemy jaki wideo rejestrator jest dziś wart naszej uwagi. Zapraszamy!

Co powinien zawierać dobry wideo rejestrator?

Podstawą dobrego urządzenia do rejestracji naszej drogi jest oczywiście jakość samego nagrania. Ta zależna jest jednak od tego, jaki model wybierzemy i jaką matrycę będzie posiadał nasz wideo rejestrator. W dzisiejszych czasach nie brak urządzeń, które szczycą się możliwością nagrywania w HD a nawet Full HD. Warto jest to jednak dokładnie sprawdzać przed zakupem, ponieważ jak okazuje się, wideo rejestratory oznaczone jako Full HD, pracują maksymalnie w rozdzielczości HD!

Jak to sprawdzić? Sposób jest bardzo prosty. Wystarczy znać standardy rozdzielczości. Jeśli nasz wideo rejestrator obsługuje maksymalną rozdzielczość do 720p = 1280 x 720 px, wtedy oferuje nam on wsparcie HD lub HD Ready (jest to zupełne minimum jakości o którą powinniśmy zadbać w naszym wideo rejestratorze).

Aby jednak nasz obraz prezentował się dość wyraziście a ewentualne tablice sprawcy były widoczne, warto zainwestować w wideo rejestrator, nagrywający w formacie 1080p = 1920 x 1080 px, czyli określanym jako Full HD (FHD).

Absolutnym rozwiązaniem dla wideo rejestratorów jest rozdzielczość 2160p = 3840 x 2160 px. Jest to słynne 4K, czyli bardzo wysoka rozdzielczość obrazu, która zarezerwowana jest wyłącznie dla najlepszych wideo rejestratorów. Jeśli jednak nie patrzymy na środki finansowe i możemy pozwolić sobie na lepszy wideo rejestrator, wtedy taka rozdzielczość jest wielkim atutem, który może przeważyć w przyszłości o naszej sprawie.

Unikajmy nieznanych producentów

W każdej grupie produktów są producenci, którzy cieszą się dużym zaufaniem. Podobnie jest wśród wideo rejestratorów, które oferowane są zarówno przez znane marki jak i te, które kompletnie nic nie mówią nam podczas zakupu. W wypadku tańszych modeli nie stawiajmy na nieznane marki, albowiem ich produkty nie pozwolą nam uzyskać dobrego obrazu, który będzie stanowił potem pomoc dla nas, dla służb bądź dla sądu, który będzie orzekać w naszej sprawie.

Jeśli zaś chodzi o sprawdzonych producentów wideo rejestratorów, jak najbardziej możemy postawić na takie marki jak Xiaomi (bardzo udany model to 70mai), kolejnym producentem na którego produkty uwagę możemy zwrócić jest marka Mio. Jeśli chcemy skorzystać z lepszych wideo rejestratorów, warto pomyśleć o produktach marki Viofo – jej produkty są droższe, niemniej jednak wyróżniają się bardzo wysoką jakością obrazu.

Podsumowanie

Jak widać, na rynku możemy znaleźć produkty, dzięki którym możemy poczuć się w istocie bezpieczniej. Dzięki nim będziemy mogli bowiem nagrywać wszystkie zdarzenia drogowe i wśród nich te, które dotycząc pośrednio bądź bezpośrednio z nas.

Osoby mające styczność z różnymi sytuacjami na drodze wiedzą, że wymuszenia po dzień dzisiejszy są plagą na Polskich drogach. Biorąc pod uwagę fakt, iż niektórzy opanowali tą metodę do perfekcji, często bardzo trudno jest bez kamery dochodzić swoich praw, nawet kiedy my mamy rację. Od tego jest więc wideo rejestrator, dzięki któremu przedstawimy prawdziwe oblicze danej sytuacji.

26 766 thoughts on “Wybór wideo rejestratora do codziennej jazdy