Welcome

LG zaprezentowało system transmisji w 6G!

Nie milkną jeszcze echa związane z kontrowersjami, które rodzi system transmisji danych w technologii 5G, natomiast na horyzoncie widzimy już postęp technologiczny, który związany jest z przyszłą transmisją danych, która została oznaczona w 6G. Co więcej, pierwsza firma zaprezentowała technologię 6G w praktyce. Jest nią popularna marka LG!

Jak doszło do tak szybkiego ujawnienia technologii 6G?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jakim cudem technologia 6G została opatentowana tak szybko. Wszakże wiadomo, że dopiero sieć 5G była wyzwaniem dla wielu osób, które do dziś nie mogą pogodzić się z działaniem tej sieci. Niemniej jednak na horyzoncie jest już technologia 6G, za którą stoi marka LG, która już teraz zademonstrowała działanie 6G w praktyce.

Co prawda marka LG nie wprowadzi na rynek samej transmisji 6G, niemniej jednak może się do niej przychylić. Mowa o technologii w postaci wzmacniacza mocy, który już teraz został opracowany przez markę LG. Wraz z towarzystwem Fraunhofer-Gesellschaft, marka LG wysłała sygnał komunikacji bezprzewodowej w 6G, na odległość aż 100 metrów w środowisku zewnętrznym. To z kolei jasno pokazuje, że dopracowanie większych zasięgów w tej technologii jest tylko kwestią czasu.

Kim jest towarzystwo Fraunhofer-Gesellschaft?

Dobre pytanie! Otóż Fraunhofer-Gesellschaft jest organizacją zajmującą się badaniami i wdrożeniami zupełnie nowych technologii w przemyśle. LG oczywiście ma w tej kooperacji swój duży biznes, albowiem wdrożenie swoich urządzeń pozwoli według szacunków tej marki skomercjalizować przesyłanie danych już w 2029 roku, natomiast rozmowy i ustalenia związane z wprowadzeniem urządzeń do przesyłanie danych rozpoczną się już w 2025 roku.

Jak zwykle dzięki 6G będziemy mogli liczyć jeszcze większą prędkość przesyłania danych, a także mniejsze opóźnienia związane z dostarczaniem wszelkich danych w sieci.