Welcome

Windows 11 coraz bliżej

Kolejne wersje wersji Windows 11 trafiają do zamkniętej bazy „insiderów”. To z kolei pokazuje, że Microsoft bardzo mocno pracuje nad systemem, który swoją premierę ma mieć jeszcze pod koniec 2021 roku. Czego możemy spodziewać się po nowym systemie operacyjnym od Microsoftu?

Wydajność to podstawa

Co prawda użytkownicy Windowsa 10 nie mogą narzekać na jego wydajność, jednak Microsoft jak za każdą odsłoną stawia nie tylko na stabilność swojego systemu, lecz także i jego wydajność. Skutkiem tego, na nowych komponentach komputerowych Windows 11 ma nie tylko szybciej uruchamiać się, lecz przy mniejszych potrzebach systemowych ma być także szybszy pod względem wszystkich działań i operacji użytkowników.

Aktualizacje – zmora Windowsa 10

Microsoft pracuje nad zupełnie nowymi dystrybucjami aktualizacji, które mają w tym wypadku zmienić postrzeganie użytkownika i dać mu więcej swobody. Dotychczasowy system aktualizacji zaimplementowany w Windowsie 10 okazał się bowiem wielką klapą, często uszkadzając aktualny system użytkowników, którzy borykali się z wieloma problemami. Wiele systemów Windows 10 nie było w stanie uruchomić się po instalacji, natomiast w innych systemach ginęły pliki użytkowników, bądź ich system doprowadzał do nieoczekiwanych błędów.

Wszystkie powyższe kwestie mają jednak ulec zmianie w Windowsie 11, który będzie zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej przekazywał aktualizacje, które tym razem mają nie tworzyć dodatkowych problemów swoim użytkownikom.

Odświeżony interfejs użytkownika

Jako iż mówimy o zupełnie nowej odsłonie systemu, zmiany musiały zajść także i kosmetyczne. Te, jak zwróciło uwagę wielu użytkowników zaczęły nawiązywać do znanego i cenionego systemu iOS, dając więcej elementów bieli i spłacając wszystkie dotychczasowe elementy, które w niektórych wypadkach potrafiły nieco zaśmiecać naszą przestrzeń użytkową. Tym razem postawiono na minimalizm i lekkość, która ma być odczuwalna od pierwszego uruchomienia Windowsa 11.

Windows 11 – kiedy jego premiera i jak z jego dystrybucją?

Na sam koniec przejdźmy do najważniejszych informacji związanych z Windowsem 11. Premiera Windowsa 11 została ustalona na okres świąteczny, 2021 roku. Jeśli więc nie będzie żadnej obsuwy ze strony Microsoftu, nowym systemem operacyjnym będziemy mogli bawić się jeszcze w tym roku.

Jeśli zaś chodzi o jego dystrybucję, będzie ona prowadzona na dwa sposoby. Pierwszym i najważniejszym będzie oczywiście sprzedaż systemu w wersji OEM oraz w wersji z nowymi jednostkami komputerowymi w 2021 i 2022 roku. Dzięki temu, chcąc posiadać nowy system, będziemy musieli go po prostu zakupić samodzielnie, bądź z jednostką komputerową, która będzie oznaczona właśnie z Windowsem 11. Ma to z pewnością na celu napędzić sprzedaż komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych zaopatrzonych w nowy system operacyjny.

Alternatywą będzie możliwość poczekania do pierwszego lub drugiego kwartału 2022 roku, w którym to Windows 11 zostanie udostępniony osobom z dość świeżymi jednostkami komputerowymi w formie aktualizacji. Oznacza to tyle, że mając oryginalny system Windows 10 i świeże komponenty, które spełniają w pełni wymagania Windowsa 11, wtedy będziemy mogli dokonać darmowej aktualizacji. Oczywiście pierw zostanie to sprawdzone przez sam system Windows 10 a o ewentualnej aktualizacji zostaniemy poinformowani.

1 thought on “Windows 11 coraz bliżej

Comments are closed.